ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4435100
*
nr 443 5100
Spegel
nyrokoko, höjd: 65
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2006
kl 16:37:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 10:33:37
1
400 kr
10/12 09:19:10
2
500 kr
10/12 09:26:12
1
Vinnande bud
11/12 16:33:15
3
600 kr
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 443 5100
Spegel
nyrokoko, höjd: 65
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 10:33:37 | 1 | 400 kr |
| 10/12 09:19:10 | 2 | 500 kr |
| 10/12 09:26:12 | 1 | Vinnande bud |
| 11/12 16:33:15 | 3 | 600 kr |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23



